Złota Rondowa Jesień

Listopad był dla nas bardzo pracowitym miesiącem, jednak ogrom pracy oraz wysiłek związany z przygotowaniem do koncertów i konkursów zostały wynagrodzone świetnym odbiorem publiczności oraz najwyższymi laurami konkursowymi.

 

Rybnicka Jesień Chóralna

4. listopada wzięliśmy udział w XIII edycji (mogłoby się wydawać, że pechowej) Rybnickiej Jesieni Chóralnej. Był to nasz trzeci udział w tym festiwalu. Poprzednie występy kończyliśmy zawsze ze złotymi dyplomami, lecz nigdy nie udało nam się zdobyć nagrody dla najlepszego Zespołu. W tym roku jednak było inaczej.

Zdobyliśmy Złoty Dyplom, I miejsce w kategorii chórów mieszanych kameralnych oraz Grand Prix Festiwalu zdobywając 98 punktów na 100 możliwych i było to poprawienie naszego dotychczas najwyższego wyniku.

Najlepszym chórem festiwalu dyrygowała według jury najlepsza dyrygentka, Małgorzata Podzielny, za co otrzymała indywidualną Nagrodę im. Czesława Freunda i tym sposobem zamieniliśmy trzynastkę w szczęśliwą liczbę.

Wyniki XIII Międzynarodowego Festiwalu Rybnicka Jesień Chóralna 2017

 

Koncert Niepodległościowy

14. listopada zaśpiewaliśmy w Szkole Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu na koncercie z okazji Dnia Niepodległości. Występy w Auli Szkoły, z której wywodzi się nasz zespół, zawsze są dla nas ogromną przyjemnością i możliwością pokazania się przed naszymi dawnymi nauczycielami i młodszymi koleżankami i kolegami z dziecięcego chóru Con Brio. Była to również okazja do poznania kolejnych utworów o tematyce patriotycznej m.in. „Przylecieli Sokołowie” Stanisława Moniuszki oraz „Ej, Dziewczyno (Maki)” Stanisława Niewiadomskiego.

 

Cantio Lodziensis

19. listopada wzięliśmy udział w jubileuszowym XX „Cantio Lodziensis”. Był to dla nas drugi występ w łódzkim konkursie (poprzedni w 2009 roku). Tym razem jednak wyniki przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania.

 

Zdobyliśmy I miejsce w naszej kategorii oraz Grand Prix konkursu osiągając maksymalny wynik punktowy 100/100 punktów. Ponadto otrzymaliśmy nagrodę specjalną za wykonanie utworu  współczesnego łódzkiego kompozytora – „Ex libro psalmorum III” Krzysztofa Grzeszczaka.

Nasz pobyt w Łodzi nie ograniczył się tylko do przesłuchań konkursowych. Zwiedziliśmy także słynna ulicę Piotrkowską gdzie mieliśmy okazję zjeść pyszny obiad i uczcić zwycięstwo w festiwalu.

 

Koncert w Auli PWT

29. listopada mieliśmy przyjemność wystąpić razem z zaprzyjaźnionym chórem „Ars Cantandi” wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Koncert odbył się w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Przed koncertem miał miejsce wykład dotyczący historii Polski z okresu walki o niepodległość wygłoszony przez dra Stanisława A. Bogaczewicza z IPN. Koncert ten był okazją do wymiany doświadczeń między naszymi chórami oraz wspólnego wykonania kilku utworów. Mamy nadzieję na kolejne występy razem z „Ars Cantandi” oraz dyrygentką panią Anną Grabowską-Borys.

 

Przed nami kolejne wyzwania związane z Festiwalem Barbórkowym oraz koncertami kolędowymi, w tym najważniejszym, który odbędzie się 21.01.2018r. w Narodowym Forum Muzyki.

Koncert kolędowy NFM