Ohrid Choir Festival 2016

Tydzień temu wróciliśmy z IX Ochrydzkiego Festiwalu Chóralnego w Macedonii. W tegorocznej edycji wzięło udział 16 zespołów z 8 krajów.
Festiwal ten jest dla nas wyjątkowy, gdyż właśnie tam po raz pierwszy w 2011 roku wyjechaliśmy na zagraniczny konkurs. Ponadto pierwszy występ w Macedonii był dla nas bodźcem do zwiększenia liczby prób — od tamtego czasu spotykamy się dwa razy w tygodniu.

 

W tym roku uzyskaliśmy najwyższy wynik punktowy ze wszystkich zespołów, zdobywając 96,67 na 100 punktów!
Jest to najlepszy wynik w historii Zespołu Wokalnego „Rondo”.
Ponadto otrzymaliśmy nagrodę za najlepsze wykonanie utworu współczesnego — „Libertatum” Jima Papoulisa.
Jako jeden z pięciu najwyżej ocenionych chórów wzięliśmy udział w konkursie finałowym w walce o Grand Prix. Niestety tym razem musieliśmy uznać wyższość Serbskiego Stowarzyszenia Śpiewaczego „Wila” z Bośni i Hercegowiny, który ostatecznie sięgnął po najwyższe laury Festiwalu.
Szczegółowe wyniki Konkursu wraz z ocenami poszczególnych jurorów można znaleźć TUTAJ.

  
 

Festiwal w Ochrydzie oprócz zmagań konkursowych oferuje wiele dodatkowych atrakcji. Do najciekawszych należy zaliczyć zwiedzanie pięknych okolicznych miejscowości, rejs statkiem po jeziorze Ochrydzkim oraz tradycyjną macedońską kolację z ludową muzyką i tańcem. Chóry miały również okazję poznać się lepiej podczas licznych spotkań integracyjnych.

 

 

Z Macedonii wróciliśmy z mnóstwem fantastycznych wspomnień, naładowani pozytywną energią i pełni zapału do dalszej pracy.